11 maja Pszczółki wybrały się do Biblioteki Dziecięcej mieszczącej się przy ul. Brzozowej. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza, funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie bibliotekarka, pani Agata Kijanka, w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, omówiła zasady korzystania z biblioteki i przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Przedszkolacy byli zaskoczeni tak dużą ilością książek na półkach.

Na zakończenie spotkania, pani Agata przeczytała nam opowiadanie P. Wechterowicza i E. Dziubak pt. "Na zawsze przyjaciele", a także wręczyła dzieciom Paszport do Książkolandii.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek". Więcej informacji na ten temat na: www.biblioteka.kolobrzeg.pl

Pszczółki z wizytą w Bibliotece - 1
Pszczółki z wizytą w Bibliotece - 2