Pod koniec listopada świętujemy Dzień Pluszowego Misia. To nieprzypadkowa data, kiedy to święto obchodzimy. 25 listopada przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Święto ma niedługą tradycję, bo obchodzimy je od roku 2002, dokładnie w setne urodziny misia. Sympatyczna uroczystość jaką jest Dzień Pluszowego Misia obchodzona była w naszym przedszkolu 24.11.2023 r. (piątek).

Wychowankowie mogli przynieść ulubione misie do placówki. To właśnie pluszowa maskotka, kojarząca się z ciepłem i dobrocią towarzyszyła im tego dnia. Główną atrakcją "misiowego" święta był teatrzyk cieni pt. "Przygoda misia". W fabule miś - zabawka, znudzony przebywaniem wśród innych zabawek postanowił opuścić przedszkole, by wieść życie wśród prawdziwych niedźwiedzi. Szybko przekonał się, iż popełnił błąd i zapragnął wrócić do przedszkola, ku uciesze lalek, innych zabawek, a przede wszystkim dzieci. Teatrzyk cieni pobudził wyobraźnię dzieci. To niecodzienna, atrakcyjna forma spędzenia czasu, dzięki czemu okazał się dużą niespodzianką dla przedszkolaków. Nie zabrakło wspólnej, radosnej zabawy i tańca.

Kolejną niespodzianką była wizyta Misia w grupach ze słodkim upominkiem dla dzieci w formie miodu i ciasteczek Lubisie. Współcześnie pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie, ponadczasowa i mimo pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych zabawek, bywa największym przyjacielem dzieci.

Tekst: Anna Krzemińska
Zdjęcia: Archiwum Przedszkola