W dniu 27.06.2024 r. (czwartek) przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznały się z zasadami bezpiecznego pobytu nad wodą i korzystania z kąpielisk morskich. Warsztaty poprowadził Pan Łukasz Jagła - ratownik wodny.

Dnia 13 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbył się kolejny Festyn Rodzinny. Jest to impreza, która na stałe zagościła już w kalendarzu wydarzeń Przedszkola Miejskiego nr 3. Pani Dyrektor Joanna Libera powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości i zainaugurowała imprezę, zachęcając do skorzystania z bogatej oferty atrakcji i życzyła udanej zabawy. Wielu przedszkolaków udało się zaprosić do wspólnych zabaw, pląsów i tańców.

Dnia 12.06.2024 r. odbyła się XV Międzyprzedszkolna Spartakiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima w Kołobrzegu. Celem wydarzenia było m. in. propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, oraz wdrażanie do przestrzegania reguł w zawodach sportowych.

W dniach 5 i 6 czerwca 2024r. odbył się XI Turniej Piłkarski Przedszkolaków, zorganizowany na boisku Przedszkola Miejskiego nr 7, w którym udział wzięły dzieci z grupy III „Montessorki” oraz jeden przedstawiciel z grupy V „Pszczółki”. Drużyna piłkarska wspaniale reprezentowała nasze przedszkole, chłopcy wykazali umiejętność gry w piłkę nożną, wolę walki o zwycięstwo, zdobywając ostatecznie II miejsce, puchar i dyplom.

Z okazji Dnia Dziecka Gr. III Montessorki dnia 3 czerwca zawitała na bazę kołobrzeskiej Komunikacji Miejskiej. Do naszej dyspozycji podstawiony został autobus, który został pomalowany w kwiaty, serduszka, słoneczka i wiele innych ciekawych wzorów. Zabawa była wspaniała! Na dzieciaki czekał także słodki poczęstunek oraz kolorowe balony.

Nie trzeba nikomu mówić, że Dzień Dziecka to najradośniejsze i najweselsze święto ze wszystkich świąt. W naszym przedszkolu świętowaliśmy aż dwa dni. We wtorek 28 maja na dzieciaki czekał wspaniały przejazd niebieską ciuchcią po Kołobrzegu.

Dnia 25 maja piękna pogoda wprowadziła nas w nastrój świętowania Dni Kołobrzeg. Nasze miasto ma już 769 lat. Uroczystości rozpoczęły się na dziedzińcu Kołobrzeskiego Ratusza, gdzie zgromadzeni goście, przyjaciele miasta, mieszkańcy i turyści wspólnie rozpoczęli świętowanie.

W poniedziałek dnia 20 maja w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert umuzykalniający. Tym razem głównymi bohaterami były instrumenty perkusyjne i pianino. Bębenek baskijski, tam – tamy i marakasy wyczarowały dla dzieci obrazy dźwiękiem malowane.

Dnia 13 maja 2024 r. miało miejsce rozstrzygnięcie i wernisaż IX regionalnego konkursu plastycznego "ZABYTKI WOKÓŁ NAS". Było to jedno z wydarzeń odbywających się w ramach obchodów DNI KOŁOBRZEGU, a także działanie w ramach ubiegania się naszego miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

2 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej zorganizowanych na dziedzińcu Ratusza. Byliśmy świadkami uroczystego podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej przez Kampanię Honorową Garnizonu Kołobrzeg na wieżę ratusza, odśpiewaliśmy wspólnie hymn, a także wysłuchaliśmy patriotycznych wierszy w wykonaniu dzieci z innych przedszkoli.