Dnia 21 marca w Regionalnym Centrum Kultury odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Teatralnej. W tym roku tematem przeglądu było "Europejskie bajanie - najpiękniejsze bajki i baśnie". Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III "Montessorki", które wystąpiły z czeską bajką pt.:"Rumcajs".

Dnia 4 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kolejnym koncercie umuzykalniającym, który nosił tytuł: "W krainie kolorowych brzmień". W muzycznej krainie panowały porządek i zgoda.

SPOTKANIE Z MAGIĄ

Dzieci z naszego przedszkola miały wspaniałą okazję uczestniczyć w pokazie pana Marcina -iluzjonisty, który wprowadził dzieci w tajniki sztuki czarowania i magii. Atmosfera tajemniczości podczas prezentacji kolejnych sztuczek sprawiła dzieciom wiele radości, niektóre z nich mogły na chwilę zostać pomocnikiem pana od iluzji i nauczyć się prostych trików.

Dnia 9 lutego dzieci z gr IV "Biedronki" oraz 12 lutego, 5 i 6 latki z gr. III "Montessorki" wybrały się do Biblioteki "Ogrody" na wystawę "Dawne zawody w miniaturze". Wystawa została przygotowana przez Muzeum Domów i Lalek Gier i Zabawek. Każda z miniaturowych ekspozycji przedstawiała dawny zawód: praczka, abażurnik, modystka i wiele innych.

Dnia 12 lutego odbył się kolejny koncert umuzykalniający, który tym razem nosił tytuł: "Kwiatki z kwiateczkowa". Była to pełna piosenek bajka o kwiatkach z morałem dobrego wychowania, połączona z prezentacją instrumentów: flet, obój i akordeon. Dzieci aktywnie i z wielkim zachwytem wzięły udział w koncercie.

Fundacja "WOLNE MIEJSCE" przekazała podziękowanie za wsparcie działań podczas akcji "Kołobrzeska Wigilia dla Samotnych". Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych stroików.

Dnia 1 i 2 lutego 2024 roku w poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu odbyło się szkolenie nt. "Zaburzenia sensomotoryczne - diagnoza i terapia. Zachowania trudne u osób z zaburzeniami funkcjonowania sensomotorycznego". Szkolenie poprowadziła dr Agnieszka Chodun - terapeutka SI, oligofrenopedagoga, autorka publikacji naukowych, szkoleniowiec UMSC, wzięli udział specjaliści Poradni PP oraz specjaliści ze szkół i przedszkoli z Kołobrzegu i okolic.

Dnia 12 stycznia gr. III "Montessorki" na zaproszenie Centrum Usług Społecznych odwiedziła seniorów gdzie zaprezentowała program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także zaśpiewała piosenki i pastorałki o tematyce świątecznej. Podopieczni CUS z radością i zachwytem obejrzeli występ nagradzając dzieci brawami. Był też czas na herbatkę i wspólne rozmowy. Integracja międzypokoleniowa to odpowiednia okazja do kształtowania wśród najmłodszych postaw wrażliwych na potrzeby ludzi starszych.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą i tańcami! Dnia 10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy z prawdziwego zdarzenia! Wszyscy czekaliśmy na niego przez wiele tygodni. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, strażaków, policjantów, piratów, Spider-Mana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci!

Dnia 8 stycznia 2024 roku odbył się kolejny koncert umuzykalniający pt. "Muzyczne podróże smoka Pianoli". Umuzykalniony smok Pianola podróżując po świecie poznaje muzykę hiszpańską. Tym razem dzieci poznały instrumenty muzyczne: metalofon oraz instrumenty klawiszowe. Podczas koncertu przedszkolaki miały okazję śpiewać, tańczyć i popróbować gry na instrumentach. Jak zawsze wszyscy doskonale się bawiliśmy i czekamy na kolejne koncerty.