Posypały się listeczki dookoła, to już jesień te listeczki z wiatrem woła. Lecą listki, lecą z klonu i kasztana. Będą z listków bukieciki złote dla nas.

Centrum Usług Społecznych w Kołobrzegu prowadzi badanie na temat jakości życia, aktywności społecznej i potrzeb mieszkańców, związanych z korzystaniem z różnych usług w naszym mieście.

W dniu 16.06.2023 r. odbyła się wycieczka dla dzieci 6-letnich z gr. III, IV i V do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. Środkiem lokomocji wycieczki był pociąg, co sprawiło dzieciom nie lada atrakcję. W ramach warsztatów przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji na temat wypieku pieczywa, poznały narzędzia, które przed wiekami służyły do wytwarzania chleba.

Festyn Rodzinny to impreza, która na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń Przedszkola Miejskiego nr 3. W festynie, odbywającym się 20.06.2023 r. w ogrodzie przedszkolnym uczestniczyła cała społeczność przedszkolna i rodziny naszych wychowanków. Dopisała ciepła pogoda, atmosfera i liczna frekwencja.

Z okazji powitania lata został zorganizowany w przedszkolu pokaz mody letniej. Chętne dzieci z grupy III i IV zaprezentowały piękne letnie stylizacje dla kolegów i koleżanek z przedszkola. Dodatkowo wszyscy wychowankowie obejrzeli filmik edukacyjny na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Panowała miła i przyjazna atmosfera.

Dnia 14.06.2023 r. odbyła się XIV Spartakiada Międzyprzedszkolna organizowana przez Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima w Kołobrzegu. Celem wydarzenia było m.in. propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu oraz wdrażanie do przestrzegania reguł w zawodach sportowych.

W dniu 31.05.2023 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Marii Montessori w Kołobrzegu wzięły po raz dziewiąty udział w IX Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „ Sprintem do maratonu”. Ta impreza biegowa na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych naszego przedszkola.

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo kolorowych balonów, od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji.

W dniach 22-26.05.2023 r. Przedszkole Miejskie nr 3 im. Marii Montessori w Kołobrzegu aktywnie uczestniczyło w dwunastej edycji Tygodnia Ruchu (MOVE Week), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia. MOVE Week to ogólnopolska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE, której celem jest zwiększenie liczby aktywnych fizycznie ludzi na całym świecie. Projekt to globalne przedsięwzięcie, które zachęca do aktywnego stylu życia oraz uprawiania sportu i aktywności ruchowej.

Uroczysty apel z okazji Dnia Patrona to już wieloletnia tradycja w naszym przedszkolu. Jak co roku cała społeczność przedszkolna w galowych strojach zebrała się 12 maja 2023 roku w holu, aby odśpiewać hymn: "Ale jedno jest przedszkole Montessori...". Następnie wszyscy zebrani obejrzeli i wysłuchali krótkiej historii z życia Marii Montessori.