Dnia 30.XII. pożegnaliśmy stary rok balem w maskach, które zostały wykonane wcześniej przez dzieci. W tym dniu przedszkolaki poprzez liczne zabawy i zagadki weszły tanecznym krokiem w Nowy 2023 Rok.

Przed samymi świętami został rozstrzygnięty konkurs na "Najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową". Dzieci ze wszystkich grup wiekowych spotkały się na holu przedszkola, aby poznać wyniki konkursu. Przedszkolaki za uzyskane miejsca otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Nasze przedszkole bierze udział w "Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" dofinansowanym ze środków budżetu państwa .Dzięki programowi wzbogaciliśmy nasz księgozbiór o atrakcyjne nowości wydawnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej "Czerwonokrzyska Gwiazdka" PCK. Jest to ogólnopolska akcja pomocy świątecznej Polskiego Czerwonego Krzyża, która kierowana jest do najuboższych rodzin. W ramach tej akcji w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka słodyczy, które zostały dostarczone do rejonowego oddziału PCK w Kołobrzegu.

Dzieci z grupy V "Pszczółki" wraz z wychowawcami przygotowały się i wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd. Zaprezentowały na scenie Regionalnego Centrum Kultury pastorałkę "Puk, puk, puk".

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. We wtorek 6 grudnia miły Gość od samego rana witał dzieci i rodziców częstując pysznymi pierniczkami. Po śniadaniu wszyscy spotkaliśmy się w holu i nasłuchiwaliśmy charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, który corocznie zwiastuje przybycie wspaniałego gościa.

Wychowankowie naszego Przedszkola wzięli udział w lekcji muzealnej na temat symboli Świąt Bożego Narodzenia. Na powitanie obejrzały film, który pokazał najważniejsze symbole i tradycje bożonarodzeniowe, które pojawiły się bardzo dawno temu i są do tej pory podtrzymywane.

Małymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – wyjątkowy czas… "W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja…" pod takim hasłem w naszej placówce zorganizowane zostały "Warsztaty Rodzinne" w czwartek 01.12.2022 r. we wszystkich pięciu grupach.

W październiku troje naszych przedszkolaków: Zuzia, Pola i Julia wzięły udział w IX Międzyprzedszkolnym Konkursie Logopedyczno-Plastycznym "Jesienne Głoski" organizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 6 w Kołobrzegu.

W dniach16-17 listopada 2022 r. przedszkolaki z grupy III, IV i V wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek „Glass Color” w Koszalinie. Dzieci miały okazje zobaczyć, jak powstają szklane cudeńka.