"Niech się wreszcie każdy dowie, I rozpowie w świecie całym, Że dziecko to także człowiek, Tyle, że jeszcze mały (…)"

Dnia 20.11.2023 r. uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Praw Dziecka zorganizowanym w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 6 w Kołobrzegu. Naszą placówkę reprezentował trzyosobowy zespół dzieci z grupy V "Pszczółki": Stasiu, Ksenia i Maja. Obchody przybrały formę testu wiedzy na temat Praw Dziecka. Była to doskonała okazja do sprawdzenia wiadomości w zakresie znajomości Praw Dziecka. Wychowankowie wykonywali różnorodne zadania np. kończyli fragment wiersza odpowiednim wyrazem, układali puzzle, losowali rekwizyt dotyczący danego prawa. Nie zabrakło wspólnej zabawy z królem Maciusiem I, który towarzyszył całej imprezie. Oprawę artystyczną stanowił taniec dzieci z kwiatami.

Uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem i książką o prawach dziecka. Dużą radość sprawiła wychowankom możliwość spotkania z rówieśnikami z innych placówek, wspólna zabawa z nimi oraz wykonywanie atrakcyjnych zadań.

Tekst: Anna Krzemińska
Zdjęcia: Archiwum Przedszkola