Czy sen, jego brak lub nadmiar, może być przyczyną zmartwienia dworu królewskiego? Może, o ile to dwór Króla Śpiocha, którego poddani wzorem jego wysokości sypiają długo i smacznie. Dnia 15 listopada 2023 r. nasze przedszkolaki z gr. II, III, IV i V w eleganckich strojach, z uśmiechami na ustach, wybrały się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na przedstawienie pt. "Kraina Śpiochów".

Była to pełna muzyki, ciepła i humoru bajka, która wzbudziła w małych widzach wiele radości. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały przygody Króla Śpiocha - władcy Krainy Śpiochów. Na wieść o kłopotach córki ze snem wyrusza w drogę, by zaradzić temu nieszczęściu. Na szlaku swej wędrówki spotyka go wiele przygód i wiele osobliwych postaci… Ale jak to w bajkach bywa - znajduje antidotum na bezsenność ukochanej córki Śpioszki. Z uśmiechem na twarzy i miłymi wspomnieniami dzieci wróciły do przedszkola. W Krainie Śpiochów było wspaniale!

Tekst: Teresa Kocoń
Foto: Archiwum Przedszkola