W dniach od 23 - 29.09.2023 roku nasze Przedszkole aktywnie promowało XXIX edycję Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: "Żyjmy zdrowo na sportowo".

Nieodzownym elementem zdrowego trybu życia jest ruch, a w naszym przedszkolu są to ćwiczenia poranne, ćwiczenia gimnastyczne oraz zabawy ruchowe, które występowały w naszym planie zajęć ze wzmożoną intensywnością. W tym tygodniu tematem przewodnim zajęć było promowanie aktywności ruchowej w różnych formach wśród całej społeczności przedszkola, kształtowanie nawyku czynnego wypoczynku, kreowanie zdrowego stylu życia przez uprawianie różnych dyscyplin sportowych, wdrażanie do dbania o prawidłową postawę, kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji.

Zabawy ruchowe zorganizowane w poszczególnych grupach głównie polegały na zgodnej i radosnej zabawie. W celu podniesienia świadomości dzieci na temat znaczenia korzyści zdrowotnych wypływających z częstego przebywania na świeżym powietrzu odbyły się również spacery i piesze wycieczki po okolicy przedszkola.

Tekst: Teresa Kocoń
Foto: Archiwum Przedszkola