Dnia 29 września 2023 roku, dzieci z grupy III, IV i V udały się do Klubu Wojskowego 8 BREM w Kołobrzegu na przedstawienie pt.: "Czarodziejski dzwoneczek, czyli warto mieć marzenia". Autorką bajki i reżyserką jest katechetka Elżbieta Kamińska – babcia jednej z dziewczynek uczęszczających do naszego przedszkola.

Sztukę zaprezentowali aktorzy ze szkolnego zespołu teatralnego "Bursztynek" ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim. Przedstawienie ukazało przedszkolakom, że nie wolno być niemiłym dla innych, że zdecydowanie lepiej wychodzi się na tym, kiedy jest się dobrym oraz o tym, że zawsze trzeba pomyśleć, co może poczuć druga osoba, której powiemy coś niemiłego albo zrobimy coś przykrego. Po spektaklu dzieci zostały zaproszone do zabawy i wspólnego śpiewu piosenek żołnierskich w wykonaniu zespołu z Klubu wojskowego 8 Batalionu Remontowego. Na zakończenie "Jesiennego spotkania artystycznego" wszystkie przedszkolaki udały się na scenę, by wraz z aktorami i zespołem zrobić sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Radość, uśmiech i wielkie podekscytowanie towarzyszyło zarówno najmłodszym jak i wszystkim obecnym na widowni.

Tekst: Teresa Kocoń
Foto: Archiwum Przedszkola