Posypały się listeczki dookoła, to już jesień te listeczki z wiatrem woła. Lecą listki, lecą z klonu i kasztana. Będą z listków bukieciki złote dla nas.

W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty! Dnia 25 września gr. III "Montessorki" wraz ze swymi Paniami przygotowała na holu dla wszystkich przedszkolaków powitanie Pani Jesieni. Dziewczynka przebrana za jesień wprowadziła nas w nastrój jesienny, malując jesienne pejzaże przy piosence śpiewanej przez dzieci. Następnie wspólnie został utworzony napis z literek wykonanych przez każdą grupę przedszkolną: JESIEŃ. Na zakończenie dzieci z listkami w ręku wykonały wspólny taniec dla Pani Jesieni. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Jednocześnie dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.

Tekst: Teresa Kocoń
Foto: Archiwum Przedszkola