W dniach 22-26.05.2023 r. Przedszkole Miejskie nr 3 im. Marii Montessori w Kołobrzegu aktywnie uczestniczyło w dwunastej edycji Tygodnia Ruchu (MOVE Week), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia. MOVE Week to ogólnopolska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE, której celem jest zwiększenie liczby aktywnych fizycznie ludzi na całym świecie. Projekt to globalne przedsięwzięcie, które zachęca do aktywnego stylu życia oraz uprawiania sportu i aktywności ruchowej.

W celu zwiększenia sprawności fizycznej w grupach obowiązywał Plan Aktywnych Przerw, przygotowanych przez Akademię Krokieta i Lamy. Przedszkolaki brały udział w zabawach i ćwiczeniach ruchowych, zarówno w sali, jak i placu zabaw, na świeżym powietrzu. Doskonaliły podstawowe cechy psychomotoryki poprzez pokonanie toru przeszkód, ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe przy muzyce. Na świeżym powietrzu również ćwiczyły, grały w piłkę, rzucały piłkę do minikosza.

Starszaki z gr. IV "Biedronki" zaprezentowały umiejętności piłkarskie w Międzyprzedszkolnych Mistrzostwach Piłki Nożnej zajmując I miejsce. Biorąc udział w Tygodniu Ruchu zwiększyliśmy świadomość społeczności przedszkolnej w zakresie promocji aktywności fizycznej. Zwróciliśmy uwagę na to, że ruch jest nieodłącznym elementem codzienności. Udział w inicjatywie MOVE Week to promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i doskonała okazja do wyrabiania właściwych nawyków.

Tekst: Anna Krzemińska
Zdjęcia: archiwum przedszkola