23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w różnego rodzaju inicjatywach promujących czytelnictwo. Wychowankowie mieli możliwość oglądania wybranych książek oraz podejmowali próby własnej interpretacji ich.

Dzieci z grupy III wysłuchały i obejrzały na ekranie opowieści o przygodach bohatera znanej bajki o Franklinie. Dodatkowo w przedszkolu został zorganizowany konkurs recytatorski podczas którego dzieci prezentowały najpiękniejsze wiersze polskich poetów. (Relacja z konkursu recytatorskiego widnieje w zakładce aktualności na naszej stronie przedszkola). Na zakończenie tygodnia oraz przy okazji rozstrzygnięcia konkursu recytatorskiego, najstarsza grupa zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Celem podjętych działań było promowanie książki i literatury.

(Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.)

Tekst: Natasza Buczniewska
Zdjęcia:Archiwum przedszkola