Dnia 26 kwietnia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski. Dzieci ubrane w piękne kolorowe stroje zaprezentowały najpiękniejsze wiersze polskich poetów. Konkurs podzielony został na dwie grupy wiekowe 3-4 latki oraz 5-6 latki. Panowała miła i przyjazna atmosfera.

Dnia 28 kwietnia na holu przedszkolnym nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Podczas rozdawania dyplomów i nagród w postaci książek, dzieci z najstarszej grupy zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

W kategorii dzieci 3-4 letnich poszczególne miejsca zajęli:

• I miejsce: Leon z grupy II
  • II miejsce: Blanka z grupy II
  • III miejsce: Wiktoria z grupy II

W kategorii dzieci 5-6 letnich poszczególne miejsca zajęli:

• I miejsce: Nikola z grupy III
  • II miejsce: Marcin z grupy III oraz Mikołaj z grupy IV
  • III miejsce: Jarosław z grupy V

(Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.)

Tekst: Natasza Buczniewska
Zdjęcia: Archiwum przedszkola