Polski Czerwony Krzyż - najstarsza polska organizacja humanitarna obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji, 19 listopada w Kołobrzegu odbyła się specjalna gala.

Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża, w uznaniu zasług za działalność społeczną na rzecz ruchu czerwonokrzyskiego, a przede wszystkim za działalność w postaci wsparcia realizacji zadań statutowych PCK wyróżnieni zostali Honorowi Dawcy Krwi, wolontariusze, sponsorzy.Wśród wyróżnionych medalem pamiątkowym "100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża" znalazła się pani dyrektor naszego przedszkola.

Pani Joanna Libera w imieniu pani Prezes Janiny Błażewicz i własnym serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom, dziadkom, pracownikom za wieloletnie wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża i udział w akcjach charytatywnych na rzecz podopiecznych Oddziału Rejonowego PCK w Kołobrzegu.

Nawet niewielki dar pozostawiony w koszu rozjaśnia szarość dni najuboższych kołobrzeżan i uczy dzieci empatii wobec słabszych, chorych, niezamożnych osób.

Zachęcamy także w tym roku do udziały w akcji CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA. Kosze na dary czekają w przedsionku przedszkola od 10 do 17 grudnia.

Tekst i foto: admin