Bardzo ważnym i radosnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka jest dzień, w którym obchodzi ono swoje urodziny. Wszyscy na tą chwilę czekają z niecierpliwością. W przedszkolu montessoriańskim wspaniałym sposobem na celebrowanie urodzin dziecka i ułatwienie mu zrozumienia koncepcji czasu jest Urodzinowe Słoneczko Montessori.

Pojawia się ono na dywanie w dniu urodzin każdego dziecka, a wraz z nim koraliki obrazujące kolejne lata i miesiące dziecka oraz karteczki z ilustracjami, które przedstawiają tort z ilością urodzinowych świeczek oraz ważniejszymi wydarzeniami z okresu życia dziecka począwszy od urodzin skończywszy na wydarzeniach jakie mogły mieć miejsce do daty urodzin. Dzieci utrwalają nazwy pór roku, miesięcy i składają sobie życzenia. Wszystkim naszym dotychczasowym jubilatom życzymy spełnienia marzeń!

Tekst: M. Kuczyńska
Foto: archiwum przedszkola