Grupa V "Pszczółki" bardzo dobrze wie, że dbając o przyrodę dbają również o siebie. Do Światowego Dnia Ziemi - 22 kwietnia 2023 r. – przedszkolaki przygotowywały się cały tydzień przez szereg zajęć tematycznych. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną "Ziemia - nasza planeta", rozwiązywały quizy o ekologii oraz śpiewały piosenkę "Duszki czyścioszki". Dodatkowo wykonały wspólny plakat, który został umieszczony w szatni. W troskę o naszą Planetę dołączyli się również rodzice i opiekunowie "Pszczółek" przynosząc do przedszkola różne kwiaty, sadzonki i krzew rododendrona.

We wtorek dzieci wraz z paniami sadziły kwiaty, które stały się ozdobą wokół naszej sali, parapetów i rabatek oraz wykonywały szereg prac plastycznych i technicznych związanych z tematem. Przedszkolaki wykazały się niebywałą wiedzą, chętnie wykonywały wszystkie zadania, świetnie się przy tym bawiąc. Myślę, że pomimo tego, że Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz do roku, to nasi wychowankowie będą postępowali tak, jakby trwał on przez cały rok.

Tekst: Teresa Kocoń
Foto: archiwum przedszkola