W miesiącu kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, najpopularniejsze święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

W dniach 17-21.04.2023 r. w grupie III "Montessorki" podejmowany był cały wachlarz działań związanych z ochroną środowiska w ramach obchodów Dnia Ziemi. Dzieci brały udział w zabawach, quizach i zagadkach z ekologią w tle. Poszerzyły wiedzę oglądając film edukacyjny "Dzień Ziemi" i uczestnicząc w pogadankach tematycznych.

Wychowankowie upiększali otoczenie przedszkola sadząc wiosenne kwiaty w doniczkach m. in. pelargonie, fiołki alpejskie oraz w ogródku np. hiacynty, prymulki.

Przypomniały sobie podstawowe zasady segregacji śmieci, rodzaje pojemników na odpady. Porządkowały fragment parku nadmorskiego.

Aktywizowały się poprzez udział w ścieżce sensorycznej, pobudzającej zmysły i wyobraźnię. Podczas spotkania z robotem edukacyjnym Photon planowały trasę na tablecie "Po leśnych ścieżkach", wykorzystując nowoczesną technologię.

Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi wykonały pracę plastyczno - techniczną "Zabawki ekologiczne" z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Różnorodne działania pokazały przedszkolakom całą gamę sposobów ochrony środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy oszczędzać wodę i prąd, segregować odpady, sadzić kwiaty i drzewa, pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę. Rodzicom zaś serdecznie dziękujemy za wsparcie proekologicznych działań poprzez przyniesienie różnych kwiatów, sadzonek i krzewu do upiększenia naszego przedszkolnego otoczenia.

Tekst: Anna Krzemińska
Zdjęcia: archiwum przedszkola