Czas szybko upływa i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej.

21 czerwca 2023 r. dzieci z grup: "Montessorki" i "Pszczółki" zaprezentowały się podczas uroczystości pożegnalnej z przedszkolem, na którą zostali zaproszeni wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od recytacji wierszy i podniosłego poloneza. Pracownicy przedszkola zrobili przedszkolakom muzyczną niespodziankę. Następnie Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za piękny występ artystyczny i życzyła wielu sukcesów w szkole. Rodzicom natomiast dziękowała za współpracę i szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Następnie przyszedł czas na dyplomy ukończenia przedszkola i upominki.

Po oficjalnej części na holu w grupach odbyła się dalsza część uroczystości. Prezentowane wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających na przyszłych uczniów. Pięciolatki pięknymi słowami recytowanych wierszy pożegnały starszych kolegów i koleżanki.

Pożegnania zawsze są trudne, ale to właśnie zmiana zawiera w sobie obietnicę przygody jaką jest dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i z dużą nadzieją, życzymy Wam drogie sześciolatki - POWODZENIA W SZKOLE, WIELU SUKCESÓW I SPEŁNIENIA MARZEŃ; PONADTO ŻYCZYMY WSZYSTKIM DZIECIOM BEZPIECZNYCH I RADOSNYCH WAKACJI!

Tekst: Anna Krzemińska
Zdjęcia: archiwum przedszkola