W dniu 18.05.2018r. dzieci z grupy "Ślimaczki" uczestniczyły w wycieczce do księgarni „Matras" na ulicy Aleja św. Jana Pawła II.

Celem wyprawy było zachęcenie dzieci do sięgania po ciekawe książki, zapoznanie z pracą księgarza oraz wyposażeniem księgarni. Przedszkolaki były zachwycone kolorowym światem książek – bogactwem pozycji, efektownymi oprawami i ilustracjami. Dowiedziały się, jakie są etapy powstawania książki - od pomysłu do gotowego dzieła.

Panie w księgarni pozwoliły przedszkolakom obejrzeć różne rodzaje książek i odpowiadały na liczne pytania zadawane przez młodych czytelników. Na koniec spotkania kupiliśmy do naszej grupy zbiór wierszy J. Brzechwy. Wycieczka zakończyła się wesołymi zabawami na placu zabaw.

Tekst: Ewa Cymerman

Zdjęcia: archiwum przedszkola