8 listopada, z okazji zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się wyjątkowa uroczystość przygotowana przez dzieci z grupy V pod opieką Pani Sylwii Wasilewicz oraz Wacławy Kaźmierskiej.  Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się na holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały pieśni patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Kolejno dzieci wystąpiły dla osób starszych, które uczęszczają do Kołobrzeskiego Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów, gdzie nie zabrakło łez, wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i podziękowań.

Ostatnim występem tego dnia był występ dzieci dla swoich najbliższych i choć dzieci  bardzo przeżywały swoje występy, ucieszyły się z wizyty rodziców i dziadków. Trud włożony w przygotowanie programu patriotycznego również został bardzo doceniony przez rodziców.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Tekst: Sylwia Wasilewicz

Zdjęcia: archiwum przedszkola