W dniach 16-17.03.2024 r. w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się XXV Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Przedszkole Miejskie nr 3 im. M. Montessori. Patronem  honorowym Prezydent Miasta Kołobrzeg pani Anna Mieczkowska.

Dnia 21 marca w Regionalnym Centrum Kultury odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Teatralnej. W tym roku tematem przeglądu było "Europejskie bajanie - najpiękniejsze bajki i baśnie". Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III "Montessorki", które wystąpiły z czeską bajką pt.:"Rumcajs".

Dnia 4 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kolejnym koncercie umuzykalniającym, który nosił tytuł: "W krainie kolorowych brzmień". W muzycznej krainie panowały porządek i zgoda.

SPOTKANIE Z MAGIĄ

Dzieci z naszego przedszkola miały wspaniałą okazję uczestniczyć w pokazie pana Marcina -iluzjonisty, który wprowadził dzieci w tajniki sztuki czarowania i magii. Atmosfera tajemniczości podczas prezentacji kolejnych sztuczek sprawiła dzieciom wiele radości, niektóre z nich mogły na chwilę zostać pomocnikiem pana od iluzji i nauczyć się prostych trików.

Dnia 9 lutego dzieci z gr IV "Biedronki" oraz 12 lutego, 5 i 6 latki z gr. III "Montessorki" wybrały się do Biblioteki "Ogrody" na wystawę "Dawne zawody w miniaturze". Wystawa została przygotowana przez Muzeum Domów i Lalek Gier i Zabawek. Każda z miniaturowych ekspozycji przedstawiała dawny zawód: praczka, abażurnik, modystka i wiele innych.