Dnia 22.03.2024 r. w grupie IV "Biedronki" odbyły się warsztaty z szydełkowania. Mama Leona zaprezentowała i opowiedziała dzieciom o różnych rodzajach włóczki. Następnie każdy miał okazję spróbować swoich sił w szydełkowaniu i zrobić mały łańcuszek na szydełku.

Dnia 21.03.2024 r. w grupie IV "Biedronki" Pani z Sanepidu przeprowadziła prelekcje pt.: "Skąd się biorą produkty ekologiczne". Celem spotkania było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzieci obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się o produkcji i pochodzeniu produktów ekologicznych, a na koniec otrzymały książeczkę.

Dzieci z gr IV "Biedronki" tego dnia dowiedziały się skąd się wzięła tradycja Tłustego Czwartku, a następnie rozwiązały zagadki ukryte w pączkach. Później przyszła kolej na pączkową gimnastykę, taniec i kręcenie pączkiem na ręku jak hula hop. Nie zabrakło w sali sklepu z pączkami i faworkami. Słodką niespodziankę zrobiła nam Maja częstując nas pysznymi faworkami, za które serdecznie dziękujemy rodzicom.

Walentynki, to święto obchodzone na całym świecie, a od kilku lat również w Polsce. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom, czerpanie radości ze wspólnej zabawy, a przy okazji utrwalenie umiejętności liczenia, logicznego myślenia i czytania.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z grupy IV „Biedronki” przygotowały niespodziankę dla swoich gości w formie wierszy, piosenek i tańca. Występy wywołały dumę i wzruszenie, a na twarzach babć i dziadków pojawił się uśmiech.