Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Dzień 30.11.2021 r. był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Przedszkolaki z grupy IV "Biedronki" poznały zwyczaje obchodzenia "Andrzejek" poprzez zabawę.

11 listopada 1918 jest to ważna data dla wszystkich Polaków. Zostanie w naszej pamięci na zawsze. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. W dniu 10.11.2021r., grupa IV "Biedronki" wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu”. Cała grupa ubrana w stroje galowe równo o godzinie 11: 11 zaśpiewała hymn Polski, aby uczcić pamięć wszystkich rodaków, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny.

W dniu 29 października 2021 r. w ramach udziału w akcji MEiN "Szkoła pamięta" przed zbliżającym się świętem Zmarłych, po rozmowie w przedszkolu i wysłuchaniu opowiadania, grupa pięciolatków "Biedronki” udała się pod Pomnik Poległych w Walkach o Kołobrzeg-na plac 18 Marca, aby zapalić przy pomniku znicze.

W dniu 21.10.2021 r. grupa IV "Biedronki" wybrała się na lekcję muzealną do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Była to ich pierwsza wizyta, dzięki której dzieci dowiedziały się co to jest muzeum i kto w nim pracuje. Poznały znaczenie terminów takich jak: zabytek, wystawa.

20 września, obchodziliśmy niezwykłe święto "Dzień Przedszkolaka". Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasi wychowankowie uczestniczyli w "Balu przedszkolaka" przy największych przebojach dla dzieci przeplatane konkurencjami i zabawami integracyjnymi.