Przedszkola dla wszystkich

Gmina Miasto Kołobrzeg realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn.: "PRZEDSZKOLA DLA WSZYSTKICH - rozszerzenie oferty do edukacji przedszkolnej, w tym z uwzględnieniem dzieci ze specjalnymi potrzebami kształcenia (w tym z niepełnosprawnościami) na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg".

W ramach realizacji projektu w Przedszkolu Miejskim nr 3 przewidziano do realizacji następujące zadania:

• dokształcanie zawodowe nauczycieli na studiach podyplomowych
    • LOGOPEDIA 3 semestry - 1 nauczyciel
    • PEDAGOGIKA SPECJALNA 3 semestry - 1 nauczyciel
    • EDUKACJA, REWALIDACJA I WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SPEKTRUM AUTYZMU (autyzmem i zespołem Aspergera) - 1 nauczyciel
  • szkolenia Rady Pedagogicznej
    • "Dwujęzyczne dzieci"
    • "Kurs kodowania z robotem PHOTON"
    • "Eksperymenty w przedszkolu"
    • "Praca z magiczną ścianą".
  • Zakupiono zestaw robotów PHOTON dla każdej z grup.

Studia podyplomowe pozwolą zyskać nauczycielom kwalifikacje do pracy z dziećmi mającymi dysfunkcje, a co za tym idzie trudności w działalności edukacyjnej, posiadającymi także opinie i orzeczenia wydawane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

Szkolenie "Dwujęzyczne dzieci" pozwoli rozszerzyć realizację zajęć j. angielskiego w grupie 3-latków oraz w grupie 4 i 5- latków.

"Kurs kodowania z robotem PHOTON" przygotuje kadrę pedagogiczną do realizacji zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W grupie 3 i 5 realizowany będzie plan zajęć pod nazwą " Photon i ja" przygotowany przez nauczycieli panią Annę Krzemińską i panią Teresę Kocoń.

Realizacja w/w zadań posiada także "obudowę" promocyjną. Przedszkole otrzymało rollup, plakaty, gagety dla dzieci, m. in. piłki, czapki, kamizelki odblaskowe, markery, kredki, a nauczyciele długopisy, notesy, kubki, parasole z logo projektu.

Przedszkola dla wszystkich

Informacja o projekcie Przedszkola dla wszystkich

GORĄCY

Dodany: 2022-01-31