Wychowankowie z naszego przedszkola lubią aktywność plastyczną, wykonywanie prac manualnych. Przystępują do udziału w różnych konkursach plastycznych. Tym razem dzieci wzięły udział w Ogólnopolskim Przedszkolnym Konkursie Plastycznym "Plastuś" zorganizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Grodzisku Mazowieckim.

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej na temat "Moja ulubiona zabawka" z wykorzystaniem dowolnie wybranej techniki plastycznej np. malarskiej, rysunkowej, wydzieranki, wyklejanki etc.

Celem konkursu było wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych wśród najmłodszych, jak również kształtowanie wrażliwości estetycznej.

Praca dziewczynki Ailin Kahadi (gr. III) została wyróżniona, zaś podziękowanie za udział otrzymali pozostali uczestnicy konkursu: Filip Gliwa (gr. III), Hanna Kachniarz (gr. IV), Wiktor Kamieński-Grajper (gr. V). Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy.

Cieszymy się z sukcesów naszych dzieci i ich twórczej aktywności.

Tekst: Anna Krzemińska
Zdjęcia: Marta Kuczyńska