W minionym tygodniu braliśmy udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu. Każda z grup podjęła szereg działań rozwijających sprawność fizyczną dzieci. Dzieci z grupy III "Montessorki" miały możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami podczas ćwiczeń, zabaw i zajęć ruchowych.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie do działania. Spotkanie rozpoczęliśmy od poznania genezy tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania o tym, jak mała kropka zmieniła świat dziewczynki o imieniu Vashti i uwierzyły, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, każdy z nas ma jakiś talent. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach.

Dnia 23 czerwca Sześciolatki oficjalnie pożegnały się z przedszkolem, wkraczając w nowy etap edukacji. Starszacy wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali program artystyczny prezentując umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne.

W dniach od 1 – 3 czerwca świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Dziecka. Każdego dnia na wychowanków czekały różne atrakcje: ozdabianie balonów, malowanie twarzy, zabawy integracyjne przy muzyce ("Ciepło – zimno", "Taniec z krzesełkami", "Taniec z balonami"), oglądanie filmu edukacyjnego "Dzieci świata".

Grupa III "Montessorki" odwiedziła Bibliotekę Dziecięcą przy ul. Brzozowej w Kołobrzegu. Dzieci spotkały się z Panią bibliotekarką, która pokazała zasoby książkowe biblioteki, działy tematyczne i opowiedziała o tym, jak można wypożyczyć książkę, jak zachowywać się w tym miejscu.