W miesiącu marcu dzieci z grupy II "Motylki" wzięły udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach związanych z powitaniem wiosny. Wspólnie z paniami zagospodarowały w sali kącik przyrodniczy. Wychowankowie posadzili bratki, hiacynty oraz narcyzy, a także cebulę na dwa różne sposoby w wodzie oraz ziemi. Założyliśmy również hodowlę fasoli, którą codziennie obserwujemy i pielęgnujemy.

W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny wybraliśmy się do parku, w którym obserwowaliśmy różnego rodzaju kwiaty oraz pierwsze pąki na drzewach. Wykorzystaliśmy do tego lupy. Bezpośredni kontakt z przyrodą dostarczył dzieciom dużo satysfakcji. Celem działań było wprowadzenie dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin. Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się.

Edukacja przyrodnicza - 1
Edukacja przyrodnicza - 2