W kwietniu dzieci z gr II "Motylki” brały udział w realizacji III edycji programu edukacyjnego DROGOWE ABC, organizowanego przez firmę Circle K Polska oraz Polski Czerwony Krzyż. Celem programu jest poznanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miesiącu marcu dzieci z grupy II "Motylki" wzięły udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach związanych z powitaniem wiosny. Wspólnie z paniami zagospodarowały w sali kącik przyrodniczy. Wychowankowie posadzili bratki, hiacynty oraz narcyzy, a także cebulę na dwa różne sposoby w wodzie oraz ziemi. Założyliśmy również hodowlę fasoli, którą codziennie obserwujemy i pielęgnujemy.

Korzystając ze słonecznego poranka dzieci z gr II "Motylki" odbyły zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Wykorzystując różnego rodzaju sprzęty gimnastyczne przedszkolaki rozwijały sprawność fizyczną. Dodatkowo 4-latki wcieliły się w role żabek i bocianów śpiewając przy tym nowo poznaną piosenkę pt.: "Kle kle boćku".

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy na krótki program artystyczny. Miłego oglądania!

Dzieci z grupy II "Motylki" wykorzystują podczas zajęć elementy pedagogiki Marii Montessori. W tym tygodniu przedszkolaki doskonaliły zmysł wzroku oraz dotyku z pomocą specjalnych rękawic, które pokryte były różnymi fakturami materiału.