Dzieci z grupy II "Motylki" jak co roku wzięły udział w Europejskim Tygodniu Sportu, bo "każdy przedszkolak wie, że sport w życiu ważny jest". W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci zorganizowaliśmy naszym pociechom ciekawe formy aktywności ruchowej.

W dniu 01.06.2022 r. dzieci z grup II wzięły udział w różnego rodzaju aktywnościach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki od samego rana brały udział w zabawach z wykorzystaniem muzyki, grały na dywanie sensorycznym, malowały balony, a także twarze, wybierając swój ulubiony wzór. Zorganizowane zostało również karaoke, podczas którego dzieci wykazywały się umiejętnościami wokalnymi.

25 maja dzieci z grupy II Motylki wybrały się do Biblioteki Dziecięcej przy ul. Brzozowej w Kołobrzegu. Wychowankowie zapoznali się z podstawowymi zasadami zachowania się w bibliotece, poznali zasady korzystania z książek oraz dowiedzieli się na czym polega praca bibliotekarza. Pani bibliotekarka Agata przedstawiła dzieciom najciekawsze książki dla najmłodszych, które przedszkolaki miały możliwość pooglądać przy stolikach.

Dnia 20 maja dzieci z grupy II uczestniczyły w obchodach Święta Jednostki Wojskowej Batalionu Remontowego w Kołobrzegu. Dzieci miały okazję obejrzeć występ wokalny chóru Kombatant, podczas którego przedszkolaki tańczyły w kółeczkach. Wychowankowie obejrzeli również pojazdy i sprzęty wojskowe. Największą atrakcja dla dzieci okazała się możliwość wejścia do wnętrza pojazdu wojskowego. Dzieci były bardzo podekscytowane.

26 maja w naszym przedszkola odbyła się uroczystości z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.