Dwa poprzednie tygodnie w grupie I "Ślimaczki" poświęcone były treściom związanym z owocami i warzywami. Wykorzystując prawdziwe owoce i warzywa prowadzone były z dziećmi zajęcia matematyczne. Maluszki uczyły się miedzy innymi klasyfikować przedmioty, tworzyć zbiory, a także zachowywać ciągi logiczne.

Kształtowana była także umiejętność porównywania wielkości przy okazji tworzenia prac plastycznych. Wykorzystane zostały do tego różnej wielkości koła, które dzieci z pomocą nauczyciela starały się ułożyć w kolejności od największego do najmniejszego. Realizując wyżej wymienioną tematykę przedszkolaki zachęcane były do spożywania zdrowych produktów. W tym celu organizowane były ciekawe zajęcia z rozpoznawaniem smaków za pomocą zmysłów.

Owocowo i warzywnie - 1
Owocowo i warzywnie - 2