Dzieci z grupy I "Ślimaczki" bardzo chętnie biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach twórczych. Wykorzystując farby wykonaliśmy kolorowego pajacyka z figur geometrycznych. Maluszki pracowały także indywidualnie, malując obrazek zabawki na wybrany przez siebie kolor. Kolory te były wcześniej utrwalane podczas zajęć. Dzieci starały się wykonać pracę bardzo starannie.

Za nami już dwa tygodnie spędzone w przedszkolu. Chociaż ranki bywają jeszcze trudne, w ciągu dnia funkcjonujemy coraz lepiej. Wspólnie bawimy się w przeróżne zabawy, jesteśmy coraz bardziej samodzielni w toalecie oraz podczas posiłków.

Dnia 1 czerwca w naszym przedszkolu tradycyjnie obchodzony był Dzień Dziecka. To jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Maluszki z grupy I "Ślimaczki", pierwszy raz świętowały ten dzień w naszym przedszkolu. Był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo kolorowych balonów i bajkowych dekoracji, które rozweselały naszych milusińskich.

Dnia 26.05.2022 w naszej grupie odbyła się Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci w odświętnych strojach prezentowały bogaty program artystyczny - wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane laurki. Całusom i uściskom nie było końca…

Dnia 20 maja dzieci z grupy I "Ślimaczki'' wybrały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Dziecięcej, gdzie czekała na nich Pani Bibliotekarka. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dzieci miały możliwość swobodnego przejścia między regałami z książkami oraz możliwość oglądania kolorowych książek przy stolikach.