20 września 2022 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione, aby podkreślić ważną rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci. Dzień ten dostarczył okazji do satysfakcji z dobrej, wspólnej zabawy, pozytywnych wrażeń oraz mnóstwa radości i uśmiechu. Nie zabrakło atrakcji i niespodzianek.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor złożyła naszym wychowankom okolicznościowe życzenia. Po wystąpieniu P. Dyrektor wspólnie został odśpiewany "Hymn Przedszkolaka". Następnie odbył się quiz wiedzy o przedszkolu i przedszkolakach. Nagrodą były pamiątkowe medale dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki z grupy III "Montessorki" zaprosiły przedszkolaków do wspólnej zabawy przy piosence ,,Maszerują przedszkolaki”.

Każda grupa otrzymała zestaw zabawek ufundowany ze środków budżetowych Rady Rodziców m. in. pojazdy, pluszowe owoce i warzywa, liczydła, mandale. Upominek wychowankowie otrzymali również od Pani Prezydent Kołobrzegu w formie gier edukacyjnych, puzzli.

Dużą atrakcję, która przysporzyła wiele radości stanowiła Fotobudka. Była możliwość szybkiej zmiany wizerunku przy wykorzystaniu rekwizytów i uwiecznienia go w formie pamiątkowej fotografii z koleżankami i kolegami. Dzień obfitował w różnorodne zabawy plastyczne, muzyczne w grupach przedszkolnych. To radosne święto, pełne niespodzianek, pozostanie na długo w pamięci.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Tekst: Anna Krzemińska