Już w najbliższą niedzielę 26 czerwca 2022 roku na Skwerze Pionierów w godzinach od 14:00 do 17:00 odbędzie się piknik sportowo - rekreacyjny "Mali Aktywni Kołobrzeżanie".

W dniu 06.06.2022 r. dzieci z grup 4-5-6 latków z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Marii Montessori w Kołobrzegu wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie dla Przedszkolaków. Korzystając z przywileju mieszkania nad morzem zorganizowaliśmy rozgrzewkę na plaży, podczas, której wychowankowie właściwie przygotowali się do głównego biegu.

Przy niezbyt sprzyjającej, bo wietrznej aurze w sobotę 21 maja rozpoczęły się Dni Kołobrzegu. Miasto Kołobrzeg ma 767 lat. Uroczystości rozpoczęły się na dziedzińcu Kołobrzeskiego Ratusza, gdzie zgromadzeni goście, przyjaciele miasta, mieszkańcy i turyści wspólnie rozpoczęli świętowanie.

Dnia 16.05.2022 r. dzieci z grupy III "Montessorki" wzięły udział w VIII Przedszkolnym Przeglądzie Piosenki Angielskiej "My favourite song" zorganizowanym przez prywatne przedszkole „Morska Kraina”. Przegląd odbył się w Regionalnym Centrum Kultury.

W tym roku gr. III "Montessorki” miała zaszczyt reprezentować nasze przedszkole w organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 10, Przeglądzie Tanecznym pt. "ROZTAŃCZONA WIOSNA". Dzieci bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do występu. Zatańczyły taniec pt. "Walczyk z motylkami". Za udział w występie „Montessorki” otrzymały dyplom i puzzle.