Dnia 14 września 2022 r. grupa "Pszczółek" wzięła udział w Europejskim Tygodniu Sportu. Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli zwłaszcza tych najmłodszych.

Tego dnia dzieci odbyły zajęcia ruchowe w ogrodzie przedszkolnym pod nazwą "Gimnastyka smyka", "Tor przeszkód dla Pszczółek" oraz "Jem zdrowe śniadanie i bawię się w liny przeciąganie". Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach. Radość i śmiech towarzyszące dzieciom były najlepszą zabawą i nagrodą dla każdego.

Mam nadzieję, że nasi podopieczni będą aktywnie spędzać czas nie tylko w trakcie obchodów Tygodnia Sportu lecz przez cały rok, angażując w ruch również swoich rodziców i rodzeństwo.

Tekst: Teresa Kocoń
Zdjęcia: Archiwum przedszkola