Dzień Mamy i Taty to najbardziej rodzinne święto, obchodzone w roku, niezmiennie od lat wpisane w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Wyjątkowo wyczekiwane, gdyż po dwuletnim okresie obostrzeń pandemicznych, spotkanie odbyło się w placówce z możliwością obejrzenia występu "na żywo", a nie jedynie za pośrednictwem Internetu w formie nagranego filmiku.

Dnia 26 maja 2022 r. występ rozpoczął się piosenką dedykowaną Rodzicom w języku … angielskim. Po niej przedszkolaki zaśpiewały utwór w rodzimym języku "Tańczy mama, tańczy tata". Piosence towarzyszyły zabawy z elementami tańców takich jak: rock n roll, flamenco i samba.

Radość i uśmiechy na twarzach Rodziców wywołała scenka humorystyczna, odegrana przez dziewczynki w formie zabawnego dialogu mam z dziećmi, które spotkały się na ławeczce w parku. Ich rozmowa sprowadzała się do podkreślenia wyjątkowości swojego dziecka. Chłopcy miłość i wdzięczność wyrazili poprzez wiersze: "Mama i Tata to świat nasz cały; ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały; to dobre, czułe, pomocne ręce i kochające najmocniej serce (…)". Nie zabrakło tańca. Przedszkolaki wspólnie zatańczyły, zdobywając gromkie brawa.

Uwieńczeniem rodzinnego spotkania były chwile wzruszeń, gorące uściski i radość przy zaśpiewanej piosence "Weź mnie, weź mnie na ręce!" i ofiarowanych z miłością laurek. Drugi upominek dla Rodziców to niespodzianka - portret rodziny w ramce. Wyjątkowość tego drugiego upominku polegała na tym, iż zadaniem Rodziców było rozpoznać portret rodziny autorstwa swojego dziecka. Miłym akcentem był wspólny poczęstunek przy rozmowie w miłej atmosferze.

Weź mnie, weź mnie na ręce!
Mi nie potrzeba nic więcej.
Weź mnie, weź mnie na ręce.
Wracaj! Wracaj!

Tekst: Anna Krzemińska