"Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka". Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto ustanowione, po to, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Dzień ten dostarczył wychowankom okazji do świętowania, wspólnej zabawy oraz czerpania radości i satysfakcji z bycia przedszkolakiem.

Już od samego rana dnia 20.09.2021 r. w grupie V "Pszczółki" panowała niecodzienna atmosfera. Dzieci przy dźwiękach muzyki świetnie się bawiły. Było tanecznie, kolorowo i radośnie. "Tup, tup, tup, idzie but…", "Maszynista zuch", "Chodźmy wszyscy" to tylko niektóre z utworów muzycznych przy których rytmach bawiły się przedszkolaki. Na chętne dzieci czekała atrakcja w formie malowania twarzy. Z zaproponowanych szablonów dziewczynki wybierały najczęściej motylka, zaś chłopcy Batmana. Wychowankowie kolorowali tematyczne obrazki oraz kreatywnie działali z farbą i pędzlem na przeźroczystej folii, zamieniając ją w niepowtarzalną dziecięcą twórczość. Po południu integrowały się na świeżym powietrzu podczas zabaw z chustą animacyjną. Całości dopełniły życzenia od Pań dla przedszkolaków i upominek grupowy w postaci gier i magicznych quizów. Impreza udała się znakomicie i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

Tekst: Anna Krzemińska