W dniach 15-17.11.2021 r. grupa V "Pszczółki" włączyła się do udziału w obchodach Dnia Tolerancji zorganizowanych przez Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 6 w Kołobrzegu. Obchody Dnia Tolerancji to promowanie szacunku i akceptowanie odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności.

Ubieranie choinki - to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie nasze przedszkolaki. Dzieci z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach ozdób, łańcuchów i kolorowych lampek. Teraz przystrojone drzewko wygląda pięknie i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż…

30 listopada przenieśliśmy się w świat pełen magii. Tego dnia przedszkolaki poznały zwyczaje i tradycje związane z obchodami andrzejek. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy pokazem mody, dzięki czemu każdy mógł zaprezentować swój strój. Jednak największą atrakcją dla dzieci były andrzejkowe wróżby dotyczące m.in. tego, co je czeka w najbliższym czasie oraz kim zostaną w przyszłości.

Edukacja językowa pełni szczególną funkcję w pedagogice M. Montessori. Stworzyła ona bardzo szeroki asortyment materiałów do nauki języka, a szczególnie pomocy wspomagających przygotowanie do nauki pisania, czytania oraz nauki mowy w związku z konkretnymi działaniami. Pomoce z zakresu edukacji językowej wprowadzają dziecko w świat pisania i czytania wtedy, kiedy jest ono na to gotowe i ma szansę na indywidualne doświadczanie.

W październiku czworo dzieci z naszej grupy wzięło udział w VIII Międzyprzedszkolnym Konkursie Logopedyczno - Plastycznym „Jesienne Głoski”, którego organizatorem jest Przedszkole Integracyjne nr 6 w Kołobrzegu. Celem konkursu było wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, szczególnie u dzieci z trudnościami w mówieniu, rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni przedszkolaków, zwrócenie uwagi na piękno jesiennych barw otaczającego świata.