Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. 27 maja Dzieci z grupy "Biedronki" odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą przy ul. Brzozowej. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka Agata Kijanka. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Następnie pani bibliotekarka zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom kolorowe książeczki. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Wysłuchały z uwagą przeczytanego przez panią Agatę opowiadania -"Mysz, która chciała być lwem". Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało Paszport do Książkolandii. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w "Bibliotece Dziecięcej" ale na pewno nie ostatnia. Dziękujemy za miłe spotkanie!

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek". Więcej informacji na ten temat: www.bibloteka.kolobrzeg.pl

Tekst: Ewa Cymerman
Zdjęcia: archiwum przedszkola