Dnia 18 marca, dzieci z grupy "Biedronki", aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych – "Od nasionka do jedzonka", których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin. Dzieci dowiedziały się o czekającym je w tym dniu ciekawym zadaniu - założeniu zielonego ogródka w swojej przedszkolnej sali.

W tym celu z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (pojemniki, doniczki, podstawki, ziemi, konewce), a także nasionom, cebulkom na szczypior, cebulkom kwiatów, które przyniosły. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu. Dzieci samodzielnie siały rzeżuchę w pojemnikach wyłożonych watą, sadziły cebulkę na szczypiorek oraz cebulki kwiatów. Założyły także hodowlę fasoli, grochu wsadzając nasiona wprost do ziemi, a drugie kładąc na gazie w słoiku z wodą. W ten sposób pięciolatki będą miały okazję obserwować ich kiełkowanie i wzrost. Na koniec zostały ustalone dyżury przy pielęgnacji roślin. W drugiej części dnia, "Biedronki" z lupą w ręku, wychodząc na świeże powietrze, szukały wiosny na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały cały dzień dużo wrażeń i uśmiechu na twarzy.

Tekst: Ewa Cymerman
Zdjęcia: Archiwum przedszkola