W dniu 21.10.2021 r. grupa IV "Biedronki" wybrała się na lekcję muzealną do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Była to ich pierwsza wizyta, dzięki której dzieci dowiedziały się co to jest muzeum i kto w nim pracuje. Poznały znaczenie terminów takich jak: zabytek, wystawa.

Miały okazję obejrzeć wystawę pod tytułem "Tak się żyło w czasach PRL-u". Zobaczyły wnętrze urządzone jak mieszkanie z pokojem, kuchnią. Pan Kustosz Piotr Leszmann z Panią Barbarą Hordyjewską pracująca jako asystent muzealny opowiadali i pokazywali przedszkolakom różne meble, zabawki i przedmioty codziennego użytku. .Po powrocie do przedszkola dzieci z entuzjazmem dzieliły się swoimi wrażeniami.

Bilety do muzeum w wysokości 10 zł od dziecka zostały sfinansowane ze środków Rady Rodziców.

Tekst: A. Dmitrzak
Foto: archiwum przedszkola