"Hokus - pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary". Tymi słowami przedszkolaki z grupy III "Montessorki" w środę 30.11.2022 r. rozpoczęły andrzejkową zabawę. Skąd się wziął zwyczaj obchodzenia Andrzejek dzieci dowiedziały się z filmiku edukacyjnego.

Przedszkolaki przebrane za czarodziejów, czarodziejki, koty i wróżki w tajemniczo udekorowanej sali uczestniczyły w imprezie przybliżającej ich poprzez zabawę do tradycji.

Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie magicznych lusterek z zawodami, zabawa z magiczną butelką, "wędrówka butów". Wychowankowie na pamiątkę mogli wziąć do domu czarodziejskie lusterka z zawodami, by móc je pokazać rodzicom. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu radosnych, niezapomnianych przeżyć i emocji, a ponadto stał się okazją do rozbudzenia ciekawości i wyśmienitej zabawy.

Tekst: Anna Krzemińska
Zdjęcia: archiwum przedszkola