Dzieci z grupy III "Montessorki" małymi krokami przygotowują się do pójścia do szkoły. W tym celu odwiedziliśmy już dwie szkoły. Dzieci uczestniczyły w lekcji klasy II Szkoły Podstawowej nr 3, obserwowały przebieg lekcji, tablice interaktywne, pracę starszych kolegów. Miały okazję zająć miejsca w ławkach i wykonać zadania przygotowane przez nauczyciela. Kolejną placówką, którą dzieci odwiedziły była Szkoła Podstawowa nr 1.

Na przyszłych pierwszoklasistów czekały panie, które zaprosiły nas do szkolnej biblioteki, w której można wypożyczać ciekawe książki, w ciszy czytać i oglądać je. Zwiedziliśmy inne ciekawe zakątki: klasy, sekretariat, gabinet pani dyrektor, salę gimnastyczną. Na zakończenie wycieczki dzieci wyszły na ogromne boisko i plac zabaw, gdzie miały okazję wypróbować urządzenia do ćwiczeń sprawnościowych, zobaczyć boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz bieżnie do biegów na krótkie i długie dystanse.

Ciekawe doświadczenia i obserwacje, pozwolą naszym wychowankom łatwiej przystosować się do nowych warunków szkolnych i dalszej edukacji.

Tekst: V. Mazur - Parfin
Zdjęcia: archiwum przedszkola