W dniu 10.11.2021r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. W grupie III Montessorki odbyły się zajęcia edukacyjne, które miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozbudzanie zainteresowania dzieci dziejami Polski.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania na temat zaborów i walki Polaków o odzyskanie niepodległości. Obejrzały także film edukacyjny pt. "11 listopada - Święto Niepodległości". Nie zabrakło prezentacji mapy polski oraz symboli narodowych. Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu". Dokładnie o godz. 11:11 dzieci zaśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego", przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

tekst: Katarzyna Azierska
foto: archiwum przedszkola