20 stycznia w gr. I "Ślimaczki" odbyła się wspaniała uroczystość – "Dzień Babci i Dziadka". Był to pierwszy występ dzieci. Mali aktorzy przedstawili bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokaz taneczny.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając ich gromkimi brawami. Dzieci z przejęciem odtwarzały swoje role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Na zakończenie przedstawienia wybrzmiało gromkie "Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek w postaci ciast. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Tekst: Dagmara Bulska
Zdjęcia: Archiwum przedszkola