W mijającym roku szkolnym 2022/2023 realizowaliśmy w Gr. V "Pszczółki" program profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego". Program ten uczy dzieci, jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie. Jest to jedyny program, w którym z małymi dziećmi rozmawia się na temat śmierci i uczuć, jakie towarzyszą nam w sytuacji utraty kogoś bliskiego. Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość i jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile.

Uroczyste zakończenie, ceremonia rozdania dyplomów i koron odbyło się z udziałem rodziców dnia 22.05.2023 r. o godz. 15:30. Dzieci otrzymały również poduszki z wizerunkiem Zippiego z którym spotykały się przez cały rok na zajęciach. Podczas spotkania przedszkolaki wypowiadały się na temat wrażeń i wspomnień związanych z uczestnictwem w kolejnych zajęciach z Zippim i jego przyjaciółmi. Program "Przyjaciele Zippiego" pomógł naszym wychowankom nauczyć się radzenia sobie z problemami i trudnymi sytuacjami w codziennym życiu.

Tekst: Violetta Mazur - Parfin, Teresa Kocoń,
Zdjęcia: Archiwum przedszkola