"Jestem sobie ogrodniczka, Mam nasionek pół koszyczka. Jedne gładkie, drugie w łatki, A z tych nasion będą kwiatki"... Wszyscy się cieszymy patrząc na budzący się do życia świat, dlatego postanowiliśmy zaprosić wiosnę do naszej sali. W odpowiedzi na ogłoszenie - chętni Rodzice dostarczyli nam sadzonki kwiatów, a później wszystkim zajęli się nasi wspaniali Przedszkolacy, którzy z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne czynności sadzenia roślinek.

Dzięki tego typu działaniom, dzieci mają możliwość poszerzania wiadomości na temat otaczającego nas środowiska (m.in. warunków niezbędnych do rozwoju roślin). Zajęcie to przysporzyło wszystkim wiele radości i satysfakcji. Jeszcze raz pragnę podziękować Rodzicom, którzy dostarczyli sadzonki kwiatów.

Tekst: M. Kuczyńska
Foto: archiwum przedszkola