W miesiącu marcu dzieci z grupy V "Pszczółki" wzięły udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach związanych z powitaniem wiosny. Dzieci wspólnie z paniami zagospodarowały w sali kącik przyrodniczy. Wychowankowie posadzili bratki, hiacynty oraz narcyzy, a także cebulę na dwa różne sposoby w wodzie oraz ziemi. Założyliśmy również hodowlę fasoli, którą codziennie obserwujemy i pielęgnujemy.

W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny przedszkolaki odbyły spacery do parku oraz w okolice przedszkola, w którym obserwowaliśmy różnego rodzaju kwiaty oraz pierwsze pąki na drzewach. Szukaliśmy również różnych gatunków ptaków. Wykorzystaliśmy do tego lupy. Bezpośredni kontakt z przyrodą dostarczył dzieciom dużo satysfakcji. Celem działań było wprowadzenie dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin. Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się.

Tekst: Natasza Buczniewska
Zdjęcia: Archiwum przedszkola