W dniach 15-17.11.2021 r. grupa V "Pszczółki" włączyła się do udziału w obchodach Dnia Tolerancji zorganizowanych przez Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 6 w Kołobrzegu. Obchody Dnia Tolerancji to promowanie szacunku i akceptowanie odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności.

W bieżącym roku, w związku z utrzymującą się sytuacją związaną z pandemią, dzieci wykonywały różne aktywności w macierzystej placówce. Działaniom przyświecało hasło ,,Król Maciuś ambasadorem dzieci”. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną z wizerunkiem Króla Maciusia techniką collage. Działania plastyczne zostały poprzedzone czytaniem fragmentu książki ,,Król Maciuś Pierwszy”. Nie zabrakło zabaw językowych, percepcyjnych i ruchowych. Działania dały dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Rodzaje aktywności zostały nagrane. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.

Tekst: Anna Krzemińska