Dzień Dziecka w grupie V "Pszczółki" zaczęliśmy obchodzić już od poniedziałku 31.05.2021roku. W tym dniu dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych z udziałem Teatru Kultureska. Oglądały interaktywny spektakl muzyczny pt. „Zielony Kopciuszek”. Dzięki licznym piosenkom i animacjom dzieci przeniosły się w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypominało najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczyło jak o nią dbać. Temat przedstawienia utrwalał i poszerzał wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto w spektaklu podkreślono, jak ważna jest ochrona powietrza.

Ukazywało ono negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, i dużej ilości spalin samochodowych. Zachęcano w nim do walki z zanieczyszczeniem powietrza.

1.06.2021 roku - ten dzień był wyjątkowy. To właśnie w tym dniu wszystkie dzieci na całym świecie miały swoje święto. Tak i nasza grupa od godzin porannych zaczęła się bawić przy wesołej muzyce w sali. Na chętne dzieci czekała ciastolina, oraz możliwość malowania na streczu.

Później wyszliśmy do ogrodu przedszkolnego, gdzie chętne dzieci rysowały, malowały kolorową kredą na chodniku a następnie bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

W ogrodzie czekała też na dzieci trampolina. Po miłej zabawie czekała na dzieci smakowita kiełbaska. Na tym dzień pełen emocji i wrażeń zakończył się.