Od 21 marca dzieci z grupy "Biedronki" uczestniczyły w realizacji III edycji programu edukacyjnego "Drogowe ABC", organizowanego przez firmę Circle K Polska oraz Polski Czerwony Krzyż. Celem inicjatywy, jest budowanie właściwych postaw z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każde dziecko uczestniczące w programie, otrzymało specjalną książeczkę z ćwiczeniami oraz odblaskową naklejkę z bohaterem programu - misiem Cyrylem.

W trakcie zajęć dzieci zdobywały wiadomości i praktyczne umiejętności związane z: bezpiecznym zachowaniem się na ulicy, z sygnalizacją świetlną i bez, zakładaniem kasków chroniących głowę podczas jazdy na rowerze, deskorolce czy hulajnodze. Biedronki utrwaliły również informacje dotyczące numerów alarmowych oraz poznały podstawy udzielania pierwszej pomocy. Poznały również zawody takie jak: lekarz, policjant, strażak oraz zagrożenia jakie mogą czekać na ulicy, w domu, na podwórku. Za aktywny udział w realizacji programu ,,Drogowe ABC” każde dziecko otrzymało dyplom.

Tekst: Ewa Cymerman
Zdjęcia: archiwum przedszkola