Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Dzień 30.11.2021 r. był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Przedszkolaki z grupy IV "Biedronki" poznały zwyczaje obchodzenia "Andrzejek" poprzez zabawę.

Dzieci odkrywały tajemnice losu różnymi sposobami. Za pomocą monet rzucanych do wody, kart, wędrujących bucików, serca z imionami i innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, co czeka je w przyszłości i czy spełnią się ich marzenia. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji oraz stały się okazją do rozbudzania ciekawości i chęci poznawania tradycji ludowych.

Tekst: Ewa Cymerman
Foto: archiwum przedszkola