Dnia 24.05.2024 r. Grupa IV "Biedronki" świętowała Dzień Rodziny. Z tej okazji dzieci przygotowały bajkę pt. "Przygoda Małej Żabki". Nie zabrakło życzeń, a na koniec czekały własnoręcznie przygotowane podarunki dla Mamy i Taty.

Dnia 05.06.2024r. grupa IV "Biedronki" z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Marii Montessori w Kołobrzegu wzięła udział w sportowym projekcie X OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW "Sprintem do maratonu”. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, upowszechnianie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu. Przedszkolaki otrzymały numery startowe.

Dnia 04.06.2024 r. grupa IV "Biedronki" wybrała się do biblioteki dziecięcej. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajki pt. „Magiczna gąsienica” w formie teatru kamishibai. Następnie dzieci wysłuchały króciutkiej bajki „Przygody Koziołka Matołka” z płyty winylowej na gramofonie.

Dnia 24.04.2024 r w gr. IV "Biedronki" odbyły się warsztaty taneczne. Dzieci po krótkiej rozgrzewce miały okazję nauczyć się kroku poleczki. Na koniec zajęć udało się wspólnie wykonać układ do utworu "Champagner Polka". Serdecznie dziękujemy mamie Mykhaliny za poświęcony czas.

Dnia 22.03.2024 r. w grupie IV "Biedronki" odbyły się warsztaty z szydełkowania. Mama Leona zaprezentowała i opowiedziała dzieciom o różnych rodzajach włóczki. Następnie każdy miał okazję spróbować swoich sił w szydełkowaniu i zrobić mały łańcuszek na szydełku.

Dnia 21.03.2024 r. w grupie IV "Biedronki" Pani z Sanepidu przeprowadziła prelekcje pt.: "Skąd się biorą produkty ekologiczne". Celem spotkania było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzieci obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się o produkcji i pochodzeniu produktów ekologicznych, a na koniec otrzymały książeczkę.

Dzieci z gr IV "Biedronki" tego dnia dowiedziały się skąd się wzięła tradycja Tłustego Czwartku, a następnie rozwiązały zagadki ukryte w pączkach. Później przyszła kolej na pączkową gimnastykę, taniec i kręcenie pączkiem na ręku jak hula hop. Nie zabrakło w sali sklepu z pączkami i faworkami. Słodką niespodziankę zrobiła nam Maja częstując nas pysznymi faworkami, za które serdecznie dziękujemy rodzicom.

Walentynki, to święto obchodzone na całym świecie, a od kilku lat również w Polsce. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom, czerpanie radości ze wspólnej zabawy, a przy okazji utrwalenie umiejętności liczenia, logicznego myślenia i czytania.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z grupy IV „Biedronki” przygotowały niespodziankę dla swoich gości w formie wierszy, piosenek i tańca. Występy wywołały dumę i wzruszenie, a na twarzach babć i dziadków pojawił się uśmiech.

Świąteczne spotkanie

W dniu 21.12.2023 r. w grupie IV Biedronki odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami, podczas którego dzieci zaprezentowały przedstawienie "Magia Świąt". Panowała radosna atmosfera, nie zabrakło życzeń, świątecznych piosenek, gry na instrumentach, tańca śnieżynek oraz łez wzruszenia.