Dnia 22.03.2024 r. w grupie IV "Biedronki" odbyły się warsztaty z szydełkowania. Mama Leona zaprezentowała i opowiedziała dzieciom o różnych rodzajach włóczki. Następnie każdy miał okazję spróbować swoich sił w szydełkowaniu i zrobić mały łańcuszek na szydełku.

Dnia 21.03.2024 r. w grupie IV "Biedronki" Pani z Sanepidu przeprowadziła prelekcje pt.: "Skąd się biorą produkty ekologiczne". Celem spotkania było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzieci obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się o produkcji i pochodzeniu produktów ekologicznych, a na koniec otrzymały książeczkę.

Dzieci z gr IV "Biedronki" tego dnia dowiedziały się skąd się wzięła tradycja Tłustego Czwartku, a następnie rozwiązały zagadki ukryte w pączkach. Później przyszła kolej na pączkową gimnastykę, taniec i kręcenie pączkiem na ręku jak hula hop. Nie zabrakło w sali sklepu z pączkami i faworkami. Słodką niespodziankę zrobiła nam Maja częstując nas pysznymi faworkami, za które serdecznie dziękujemy rodzicom.

Walentynki, to święto obchodzone na całym świecie, a od kilku lat również w Polsce. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom, czerpanie radości ze wspólnej zabawy, a przy okazji utrwalenie umiejętności liczenia, logicznego myślenia i czytania.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z grupy IV „Biedronki” przygotowały niespodziankę dla swoich gości w formie wierszy, piosenek i tańca. Występy wywołały dumę i wzruszenie, a na twarzach babć i dziadków pojawił się uśmiech.

Świąteczne spotkanie

W dniu 21.12.2023 r. w grupie IV Biedronki odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami, podczas którego dzieci zaprezentowały przedstawienie "Magia Świąt". Panowała radosna atmosfera, nie zabrakło życzeń, świątecznych piosenek, gry na instrumentach, tańca śnieżynek oraz łez wzruszenia.

Dnia 30.11. 2023 r. grupa IV "Biedronki" obchodziła Andrzejki. W polskiej tradycji to czas świetnej zabawy wypełnionej wróżbami i przepowiedniami. Chyba każdy chciałby wiedzieć co go spotka w przyszłości? Przedszkolaki z grupy "Biedronki" wróżyły przy magicznej kuli jakie zawody będą wykonywać w przyszłości, dowiedziały się co przyniesie im los, kogo czeka wycieczka zagraniczna?

Dnia 20 września obchodzimy bardzo ważne święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Biedronki dzień zaczęły od tańca, następnie próbowały swoich sił w konkursie z bańkami. Rekordzista odbił bańkę aż 18 razy, co wzbudziło zachwyt u kolegów. Nie zabrakło quizu dotyczącego przedszkola i tortu, w którym ukryte byłe medale przedszkolaka. Na koniec zabawy każdy mógł ozdobić swojego balonowego pieska.

Nadszedł czas pożegnania 6 - latków z przedszkolem. Z tej okazji dzieci z grupy IV zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie a także taneczne. W przygotowanym programie artystycznym dziękowały swoim paniom, dyrekcji oraz wszystkim pracownikom przedszkola za opiekę, naukę oraz wychowanie.

Dnia 15 czerwca dzieci z grupy IV "Biedronki" odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą przy ul. Brzozowej. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka Agata Kijanka. Przedszkolaki na spotkaniu wysłuchały utworu pt. "Gekon, który odkrył echo" oraz własnoręcznie ozdobiły głównego bohatera książki - Gekona - kawałkami papieru kolorowego. Dziękujemy za miłe spotkanie.