Czerwiec to miesiąc, w którym starszaki żegnają się z przedszkolem.  W naszej placówce uroczyste zakończenie przedszkola odbyło się w dwóch turach  19 czerwca 2020 r. dla dzieci z grupy III  i 25 czerwca 2020 r. dla dzieci z grupy V.  W tych dniach żegnaliśmy  dzieci, które w przeważającej większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w przedszkolu.

Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Ze względu na panującą pandemię COVID-19 z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie, zarówno wychowanków jak i pracowników przedszkola, uroczystość odbyła się w ogrodzie przedszkolnym, w innej formie niż zazwyczaj. Rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu przedszkolnego, w wykonaniu Pań wraz z najstarszymi dziećmi z grup montessoriańskich.  Następnie, głos zabrała Pani Dyrektor przedszkola Joanna Libera, złożyła podziękowania Rodzicom za wieloletnią pomoc, współpracę w podejmowanych działaniach oraz podziękowała wychowawcom grup. Podczas uroczystości przedszkolaki otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i niespodziankę. Na koniec … nie dzieci lecz panie zaśpiewały dzieciom piosenkę ,,Pożegnacie przedszkole”. Wszystkie dzieci i nauczyciele zaśpiewali piosenki ,,Rokiczanka” i ,,Do widzenia przedszkole”.

Wszystkim dzieciom i rodzicom składamy życzenia, aby nadchodzące wakacje były udane, słoneczne i bezpieczne, a wychowankom kończącym przedszkole życzymy samych sukcesów w szkole, dużo radości i uśmiechów na każdy dzień.

Tekst: Ewa Cymerman

Zdjęcia: Wioletta Korotkin