W miesiącu grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowany został w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Kołobrzegu Rodzinny Konkurs na świąteczny stroik. Konkurs był przeznaczony dla dzieci 3-6 letnich oraz członków ich rodzin tj. rodziców, rodzeństwa.

Praca miała być przestrzenna z wykorzystaniem sztucznych gałązek lub żywego igliwia. Ważna była kreatywność, pomysłowość i estetyka wykonania. Wspólne zadnie manualne miało na celu utrwalenie zwyczajów świątecznych, wzmacnianie więzi rodzinnych, doskonalenie wyobraźni a nade wszystko twórczo wspólnie spędzony czas z rodziną i płynąca z niego radość.

Na konkurs wpłynęło 19 prac.

LAUREACI KONKURSU:

• I MIEJSCE - Celina A. (gr. 5)
  • II MIEJSCE - Nikola G. (gr. 5)
  • III MIEJSCE - Witold A. (gr. 2)

Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano wyróżnienia. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książkowe upominki podczas rozstrzygnięcia w dniu 22.12.2023 r.

Nagrody dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Stroiki zostały przekazane Fundacji Wolne Miejsce do dekoracji stołów na WIGILII DLA SAMOTNYCH.

Tekst: Anna Krzemińska
Zdjęcia: Archiwum przedszkola